Enerji Verimliliği

Enerji Verimliliği

Enerji tüketimi ticari ve endüstriyel şirketlerin bütçelerinde önemli bir rol oynamaktadır.  Enerji maliyeti direkt olarak karlılığı ve pazardaki rekabeti etkilemektedir. ENGIE Türkiye kurumsal müşterilerine, bu karmaşık ve değişken pazarda finansal, operasyonel ve çevresel hedeflerine ulaşabilmeleri için Enerji Yönetimi Çözümleri sunarak destek olmaktadır.
 
ENGIE Türkiye olarak enerji verimliliği, ölçüm, enerjietüdü, raporlama ve enerji tüketiminin izlenmesi gibi birçok alanı kapsayan çözümler sunmaktayız. Tüm dünyada önem kazanan enerji verimliliği takipte olduğumuz alanlar arasında bulunuyor. Kurumlara, birikimlerini ve verimliliği arttırmalarını sağlayacak stratejileri belirleyebilmeleri için uzman ekibimiz tarafından oluşturulan, uygulanabilir planlar ve detaylandırılmış ve kategorize edilmiş bilgiler sağlamaktayız. 
 
Enerji izleme ve raporlama yazılımımız, müşterilerimize enerji kullanımlarını uzaktan izleyebilme ve ölçebilme imkanı vermekte, dolayısıyla verimliliği arttırmalarını ve ihtiyaç dışı enerji kullanımını minimize etmelerini sağlamaktadır. Otomatik alarmlar, beklenmeyen bir kullanım veya inceleme gerektiren olağandışı bir durumdamüşteriye uyarı göndermektedir. Bu yazılım, elektrik, gaz ve su sayacı, enerji yönetim sistemi, atık, hava durumu, üretim miktarı gibi birçok değişkenden veri toplayabilmektedir. Topladığı verileri sisteme aktardıktan sonra analiz ederek, anlaması ve karşılaştırılması kolay grafikler, tablolar, çizelgeler ve diyagramlar sunmaktadır.
 
ENGIE Türkiye, tüketim alışkanlıklarını tanımlayan enerji denetimi hizmeti ile pazarda var olan en iyi teknolojileri ve uygulamaları karşılaştırmakta, şirketlerin potansiyel enerji tasarrufu alanlarını belirlemekte ve şirketin sürdürülebilirliğini arttırmaktadır. Enerji denetiminin sonuçlarına göre, enerji yönetimi ekibimiz sizlerle beraber enerji verimliliğini arttırma ve maliyetleri düşürme projelerini belirlemekte ve uygulamaktadır. Bu projeler hem hemen uygulanabilir küçük değişiklikler hem de büyük sermaye gerektiren programlar olabilir.  Sizlere tüm maliyeti içeren ve enerji tasarrufunu garantileyen teklifler sunmaktayız.